Funkcja Grupa katalogów jest centralnym panelem, który umożliwia zarządzanie grupą katalogów oraz moderację wpisów z grupy katalogów. Z jednego miejsca Administrator grupy katalogów ma możliwość definiowania grup wpisów, aktualizacji wtyczki WP-kat oraz może moderować wpisy.

 

Aby uzyskać dostęp do funkcji należy włączyć ją w Ustawieniach wtyczki:

image

 

Po włączeniu opcji w Panelu Administracyjnym WordPressa zostanie dodane menu Grupa Katalogów oraz na belce administracyjnej zostanie dodany nowy link Moderacja grupy.

W menu Grupa Katalogów znajdują się funkcje:

 • Katalogi – prezentacja listy katalogów w grupie oraz usuwanie i dodawanie katalogów do grupy. Aby dodać katalog do grupy należy wprowadzić jego adres oraz kod weryfikacyjny. Kod weryfikacyjny można odczytać w ustawieniach WP-kat.
 • Zarządzanie- funkcja Zarządzanie umożliwia aktualizację grupy wpisów oraz aktualizację wtyczki WP-kat w katalogach z grupy.Aktualizacja grup wpisów polega na skopiowaniu konfiguracji grup wpisów aktualnego katalogu do innych katalogów.
  Aktualizacja wtyczki umożliwia zdalną aktualizację wtyczki WP-kat w katalogach z grupy.

  Obie operacje, aktualizację grup wpisów oraz aktualizację wtyczki można wykonać pojedynczo na poszczególnych katalogach lub na wszystkich katalogach w grupie.

  Uwaga!
  Wykonując operacje na grupie katalogów nie zamykaj okna przeglądarki! Operacje aktualizacji wykonywane w technologii AJAX. Zamknięcie okna przed zakończeniem aktualizacji będzie skutkowała jej niewykonaniem.

 • Moderacja – funkcja umożliwia moderację wpisów w grupie katalogów z jednego miejsca. Sprawdzane są katalogi w grupie. Jeżeli zawierają wpisy oczekujące na moderację, wpisy są wyświetlane i moderator może wpisy:
  • opublikować
  • przenieść do kosza z podaniem powodu odrzucenia wpisu
  • przejść do edycji wpisu

image