Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że istnieje kilka wtyczek, które powodują konflikt z WP-kat lub powodują zwiększone obciążenie przy pewnych czynnościach w katalogach opartych na WP-kat. Są to:

 

  1. Wtyczki generujące sitemapy (sitemap.xml) – nie polecamy wtyczek, które generują sitemapy w postaci plików po każdej modyfikacji zawartości katalogu (publikacja/modyfikacja wpisu). Wtyczki takie generują duże obciążenie serwera. Obciążenie to, szczególnie na współdzielonych serwerach (np. hosting SEO), użytkownicy często określają jako “mulenie” serwera. Wtyczki generujące sitemapy “na żądanie”, czyli podczas pobierania sitemapy nie mają negatywnych skutków dla użytkowników.
  2. Wtyczka WyPiekacz – konfiguracja wtyczki, która może generować sprzeczności z WP-kat może skutkować brakiem możliwości dodania wpisu bez powiadomienia użytkownika o tym fakcie.
  3. Wtyczki “poprawiające” bezpieczeństwo WordPressa – często takie wtyczki dodają własne reguły do pliku .htacces oraz modyfikują uprawnienia do katalogów, co powoduje problemy przy wyświetlaniu ikon kategorii oraz miniaturek wpisów.

 

W przypadku problemów z instalacją/konfiguracją WP-kat należy zacząć od wyłączenia wszystkich wtyczek poza WP-kat. Jeżeli problem ustąpił należy kolejno włączać wtyczki i starać się zidentyfikować wtyczkę, która powoduje problem.